Sütyen Seçiminde Model Farkı

Askısız sütyen almak istediğinizde bunu neden yapmak istediğinizi açıkça belirtebilirsiniz.

Askısız sütyen almak istediğinizde bunu neden yapmak istediğinizi açıkça belirtebilirsiniz. Askısız sütyen almak istiyorum dediğiniz an rahatlık unsurunu ön plana çıkardığınız belli olur. Sizin sütyen kullanımından beklentiniz rahatlıktır. Diğer taraftan dolgulu bir sütyen almak istediğiniz amacınız göğüslerinizin daha yukarıda durabilmesini sağlamaktır. Yine benzer yaklaşımla göğüslerinizi dik gösterecek toparlayıcı sütyenler alabilirsiniz. Daha spesifik davranarak spor yaparken kullanabileceğiniz bir sütyen alabilirsiniz.

Hangi model sütyen almak istediğiniz tamamen beklentileriniz ile ilgilidir. Bu alışveriş konusunda doğru bir yaklaşımdır. Temel hedefiniz mutlaka beklentilerinize uygun ürünü alarak yola devam etmektir. Ancak sütyenler konusunda sadece beklentiler yeterli olmayabilir. Burada dikkat etmeniz gereken durum alacağınız sütyenin göğüsleriniz için uygun olması ve onları destekleyecek yapıda olmalıdır. En doğru sütyen seçimini ancak bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Model konusunda içiniz rahat olsa bile aldığınız sütyen vücut ölçüleriniz için uygun değilse hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Rahatsızlık duyabilirsiniz ve aldığınız sütyeni bir kez giydikten sonra bir daha giymemeyi tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yaşanmasını istemiyorsanız sadece modeli beğendiğiniz için değil aynı zamanda göğüslerinizi destekleyebileceğine inandığınız sütyeni satın almalısınız.

Sütyen satın almak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bayanları bu konuda anlamak gerekir. Çünkü sütyen satın almak tişört satın almaya benzemez. Birden fazla farklı durum hesaba katılarak seçim yapılır. Buna bir de desen, motif, renk, kıyafet uyumu ve taşınabilirlik gibi kavramlar eklendiğinde durum çok daha zorlaşmaktadır. Bu nedenle sütyen satın alırken ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayabilecek ürünlerine yönelmeniz gerekmektedir. Ama ümitsizliğe kapılmamalısınız çünkü markalar artık ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak çeşitlikte ürünler üretmektedirler. Yapmanız gereken markaları ve modelleri bir arada araştırmaktır. Böylece her anlamda size hitap edebilecek ürünleri bulabilir ve iç giyim dolabınızı doldurabilirsiniz. Nitekim tekrar hatırlatmak gerekirse hedefiniz dolabınızı kullanmayacağınız ürünlerle doldurmak değil kullanacağınız ve sevdiğiniz ürünlerle doldurmak olmalıdır. Bunu yaptığınız zaman alışverişi verimli bir biçimde tamamlamış mutlu bir bayan olabilirsiniz.