Sütyen Seçiminde Model Farkı

Vücut ölçülerine uygun sütyen almaya kararlı olan bayanların en çok sorun yaşadıkları nokta bir modeli beğenme veya seçme aşamasıdır.

Vücut ölçülerine uygun sütyen almaya kararlı olan bayanların en çok sorun yaşadıkları nokta bir modeli beğenme veya seçme aşamasıdır. Bu noktada zorlanma sebepleri kararsız olmaları değildir. Sütyen modelleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmamalarıdır. Bu nedenle ürünü pazarlayan ve satışa çıkaran markalara büyük iş düşmektedir. Markalar büyük bir çaba göstererek modeller arasındaki farklılıkları potansiyel müşterilerine anlatmayı başarabilmelidir.

Markaların ürün üretimine gösterdikleri yaklaşım taleple doğru orantılıdır. Bir markanın yoğun olarak benzer model bir ürün ürettiğini fark ederseniz aklınıza hemen bu markanın ilgili model konusunda kendini ispat etmiş olması gelmelidir. Elbette standart sütyen modellerini hesaba katarak bu saptamayı yaparsanız yanılırsınız. Önemli olan standart olmayan modellerde bu saptamayı yapabilmektir.

Markalardan bahsetmişken biraz daha örneklerle açıklama yapabiliriz. Kom sütyen modelleri konusunda çeşitli ürünler ortaya koyabilen bir markadır. Ancak bunu yaparken askısız olan modellere biraz daha öncelik tanıdığını görebilirsiniz. Bu durumda ilgili markanın size askısız sütyen modellerinde daha iyi ürünler sunabileceğini düşünebilirsiniz. Markanın üretim bandında farklılık yaşanması onun satış ve pazarlama stratejisi ile doğrudan ilgilidir. Sonuçta markalar satamayacakları ürünleri üretmek konusunda ısrarcı olmazlar.

Sütyen seçiminde model farkı buradan çıkmaktadır. Sıradan bir sütyen satın almak istiyorsanız modellere dikkat etmezsiniz ama zaman içerisinde sütyenler konusunda bilgi sahibi oldukça satın alma alışkanlıklarınız değişmeye başlar. Daha spesifik ürünlere yönelmeye başlarsınız. Seçeceğiniz ürünlerde neleri dikkate almanız gerektiğini daha iyi bilirsiniz. Her ne kadar işin uzmanı olmasanız bile artık sütyen alırken neleri hesaba katmanız gerektiğini tahmin edebilirsiniz.