Sütyen Ölçüsü Ne Anlama Gelir?

Bayan iç giyim ürünleri arasında en çok dikkat çeken ürünlerden birisi olan sütyenler göğüs ölçülerine uygun şekilde satın alınmalıdır.

Bayan iç giyim ürünleri arasında en çok dikkat çeken ürünlerden birisi olan sütyenler göğüs ölçülerine uygun şekilde satın alınmalıdır. Aldığınız sütyenin modeli veya stili fark etmeksizin ilk olarak mutlaka vücut ölçüleriniz için ideal olmasını göz önünde bulundurmalısınız.

2015 yılının yaz aylarında firmalar yavaş yavaş yeni ürünlerini tanıtmaya başlıyorlar. Genel olarak yine açık renkli iç giyim ürünlerini raflarda sıkça göreceğiz. Ten İç Giyim 2015 yılındaki tercihlerini ağırlıklı olarak korseler üzerine gerçekleştirse bile sütyen ürünleri ile de dikkat çekiyor.

Sütyen ürünlerinin firmalar tarafından özen gösterilerek raflara yerleştirilmesi çok satılan ürünler arasında olmalarından kaynaklanıyor. İnsanlar bir türlü aldıkları ürünü beğenmiyorlar veya beğenseler bile vücut ölçülerine uyumlu olmadıkları için kısa sürede yıpratıyorlar.

Sütyen ölçüsü basit bir şekilde iki farklı unsurdan oluşur. Bu unsurlardan birisi şerit uzunluğu denilen kısımdır ve rakamlarla hesaplanır. Diğer kısım ise sütyen bedeni olarak geçen ve göğüs büyüklüğünü harf olarak ifade eden kısımdır.

Gerçekleştirilen ölçümler neticesinde ihtiyacınız olan sütyen ürününü alabilirsiniz. Rastgele belirtecek olursak 80 B bir sütyen almak istediğiniz zaman alacağınız sütyenin şerit uzunluğu yani sırt bölgesinin genişliği 80, göğüs büyüklüğünüz ise B olarak nitelendirilir.

Göğüs büyüklüğünü ifade eden A ve F arasındaki harfler en ufaktan en büyüğe doğru gider. A en küçük iken F en büyüktür. Ancak genel olarak yanlış bilinen bir durum aynı büyüklükte olan göğüslerin aynı beden sütyen giyebilecek olmasıdır. Bu yanlıştır çünkü şerit uzunluğu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Diğer taraftan her markanın üretmiş olduğu sütyenin rakamsal olarak büyüklüğü diğerlerine göre farklılık gösterebilir. Ten İç Giyim tarafından kullanılan bir kumaş başka firma tarafından kullanılmamışsa sütyen ölçülerinde farklılıklar olacaktır. Sizin göğüs büyüklüğünüz aynı olsa bile kumaşın ve stilin farklılığından dolayı sütyen ölçüleri firmaların ürünlerine göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle sütyen satın alırken mutlaka kumaş unsurunu göz önünde bulundurmalısınız.

Sütyen ölçülerinin doğrudan sütyen fiyatlarına bir etkisi yoktur. Yani sütyen ölçüsü büyük olan ürün küçük olandan daha pahalı veya daha ucuz olacak diye bir kaide söz konusu değildir. Ten İç Giyim fiyatları üzerinde göz gezdirirseniz her ürünün stil, kumaş ve dikim unsurları hesaba katılarak fiyatlandırma yapıldığını görebilirsiniz.

Kendi vücut ölçülerinizi bildiğiniz sürece en ideal sütyen seçimini yapabilirsiniz. En ideal sütyen seçimi üzerine giyeceğiniz elbiselere uyum sağlayan ve üzerine oturan sütyenlerdir. Eğer bir sütyen üzerinize oturmuyorsa ve diğer kıyafetleri giydikten sonra rahat etmenizi sağlamıyorsa yaptığınız seçimde bir problem var demektir.