Sütyen Ölçülerinin Markadan Markaya Değişmesi

Kadınların tartışmasız bir biçimde en çok üzerinde durduğu iç giyim ürünü sütyendir.

Kadınların tartışmasız bir biçimde en çok üzerinde durduğu iç giyim ürünü sütyendir. Bir sütyeni alıp giymeyi düşünen bir kadının en büyük beklentisi ise rahatlık veya sütyenin modeline göre sunduğu avantajlardır. Her ne kadar bu avantajlar kişiyi gereğinden fazla memnun edebilecek düzeyde olsalar bile istenilen rahatlığı sunamadıkları zaman bunların pek bir anlamı yoktur. Rahatlık son derece önemli ve değerlidir. Bir kadın giydiği sütyenden istediği verimi elde edemiyorsa bu durumda ilgili ürünü bir daha giymek istemeyebilir. Bu konuda kadınları anlamak ve onlara gerekli yardımı yapmak gerekmektedir.

Kadınlar sürekli olarak ürününü giydikleri bir markadan vazgeçip diğerine yöneldikleri zaman bu rahatsızlık durumu fazlasıyla kendini gösterir. Bunun temel nedeni her markanın dikim ve modelleme konusunda gösterdiği yaklaşımların birbirinden farklı olmasıdır. Bir başka ifadeyle sütyen ölçülerinin markadan markaya değişiklik göstermesi söz konusu olabilir. Bu değişim genel olarak kup boyutlarıyla alakalıdır. Belirlenen bir bedende ürün satın almak isteyen kadınlar birbirinden farklı markalara göz attıkları zaman yaptıkları denemelerde ilgili ürünlerin kendileri için uyumsuz olduğunu görebilirler.

Ölçü uyumsuzluğu olarak göze çarpan bu durum aslında markaların üretim aşamasında yaptığı farklı tercihlerden kaynaklanmaktadır. Modelleme farklılığı, kullanılan kumaş farklılığı veya dikim farklılığı bunlara neden olabilir. Kadınlar açısından bu çok ciddi bir problemdir. Sütyenler göğüslerinizin sahip olduğu kup ölçüsüne uygun olmadıkları zaman giyilemez durumda olurlar. Bu durumda satın alınan ürünün hiçbir işe yaramaması söz konusu olabilir.

Sütyen alırken mutlaka vücut ölçülerine uygun ürünler tercih edilmelidir. Mümkünse ürünler denenmelidir ve markaların ürünlerinde yer alan ölçü farklılıklarının ne durumda olduğu iyi bilinmelidir. Bir marka D kup sütyen üretmişse aynı modellemeye sahip bir sütyen bir başka markada E kup sütyen olarak karşınıza çıkabilir. Bu gibi farklılıkları takip etmek kadınlar açısından son derece önemlidir.

Kup ölçüsü büyük olan kadınların markalar arası yapacakları değişimlerde çok daha büyük zorluluklarla karşılaşması olasıdır. Markalar bu tür sıkıntıları en aza indirgemek için çaba göstermektedirler ama her zaman başarılı olmaları söz konusu değildir. Yapılması gereken tek şey kadınların bu konuda biraz daha dikkatli davranmaları ve ürün alırken gerekli özeni göstermeleridir. Gereğinden fazla büyük ölçülere sahip olan sütyenler kadınları rahat ettirmek yerine onlara daha fazla rahatsızlık vermektedir. Vücut ölçülerine uygun alınmayan sütyenlerin her zaman rahatsızlık verme olasılığı daha fazla olacaktır.

Yeni İnci sütyen üretirken kendi standartlarını göz önünde bulundurur. Kendi ürünlerini belirli bir standartta olacak şekilde üreten markanın temel amacı tüm ürünlerinin belli bir esnekliğe ve kaliteye sahip olmasıdır. Bir kadın Yeni İnci ürünü yerine farklı bir markadan ürün almaya kalkıştığı zaman aynı standartları ve esnekliği bulamaz. Bu nedenle sipariş verirken özellikle markaların belirttiği ölçülere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Nbb sütyen üretirken yine aynı standartları göz önünde bulundurur. Markanın kendi ürünlerini belirli bir standartta tutması için her ürünü aynı kalitede ve esneklikte üretmesi gerekir. Bunu sağladığı zaman birbirinden farklı ürün çeşitlerini istenildiği şekilde ürünleri satın almak isteyen kişilere sunabilirler. Yine aynı şekilde Kom sütyen üretirken benzer nitelikleri göz önünde bulundurmaya çalışır.

Kadınlar ne tür ürün satın almak isterlerse istesinler öncelikli olarak vücut ölçüleriyle uyumlu ürünlere yönelmek zorundadır. Markalar arası ölçüm farklılıklarının yaşanabileceğini bilinmelidir. İç giyim ürünleri satan Pembeo gibi büyük siteler bu konuda kullanıcıları bilgilendirmeye özen göstermektedirler ama kadınların aynı konuda bilinçli olmalarında da fayda vardır. Kadınların iç giyim ürün tercihleri ne olursa olsun onlara rahatlık sunması gerekir. Alınan iç giyim ürünleri rahatlık sunmuyorsa istenilen ürün olmaktan çıkacaklardır.