Sütyen Modelleri Yaşlandıkça Değişiyor

Kadınlar genç yaşlarda birbirinden farklı ve tasarım açısından birbirine benzemeyen iç giyim ürünlerine yönelmektedirler.

Kadınlar genç yaşlarda birbirinden farklı ve tasarım açısından birbirine benzemeyen iç giyim ürünlerine yönelmektedirler. Renkli ve doğal görünümlere sahip olan sütyenlerle göğüslerinin daha rahat edebilmesini sağlamak isterler. Bunun yanında sütyenleri tercih ederken vücutlarına tam olarak uygun olacak sütyenler kullanmaya çalışırlar. Yaşlandıkça bu kriterlerin hepsi birer birer unutulur. Tasarım artık önemini yitirir. Birbirinden farklı sütyenler tercih dışı kalır ve kadınlar daha çok düz yapıdaki sütyenlere yönelmeye başlarlar. Unutulmayacak tek unsur ise rahatlıktır. Kadınlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar rahatlıklarından vazgeçmezler.

Rahatlığınızı ön plana çıkarıp sütyen tercihlerinde bulunmaya çalışsanız bile yanlış yapma olasılığınız çok yüksektir. Yaşlanmış olmanız artık sizi belirli konularda kısıtlayacaktır. Artık hareketlilik anlamında eski gücünüzde olmayabilirsiniz. Bu konuda size sıkıntı yaratmayacak ve rahatlığınızı önemseyerek iç giyim ürünlere yönelmeniz söz konusu olacaktır. Hangi sütyen modellerinin sizin için uygun olduğunu, hangisinin uygun olmadığını tam olarak bilmek durumunda kalırsınız. Yaşlılığınız çok büyük bir sorun gibi gözükebilir ama bunu bahane etmek ve sütyen kullanmak en büyük sorunlardan birini ortaya çıkaracaktır.

Yaşlandıkça sorun yaşayacağınız iç giyim ürünleri sadece sütyenler değildir ama büyük oranda sütyenlerdir. Artık korse veya büstiyer kullanamayacak durumunda olabilirsiniz. Giydiğiniz gecelikler ne kadar kaliteli olursa olsun artık giyilemeyecek durumda olabilir. Pierre Cardin gecelik alıp kaliteden taviz vermek istemediğiniz günler artık geride kalmıştır. Birçok farklı iç giyim ürününü rafa kaldırmayı düşünebilirsiniz ama sütyenler bu ürünlerin arasında yer almamaktadır. Sütyenleri her yaşta kullanabilmeniz söz konusudur. Önemli olan hangi ürünü kullanmanız gerektiğini iyi bilmenizdir.

Kadınların yaşlandıkça hareket kabiliyetleri düşer. Eller artık güçlü değildir. Sütyenin kopçasını dahi tutup açamayacak veya kapatamayacak durumda olabilirsiniz. Kuvvetinizi kaybetmeniz iç giyim ürünlerini ve hatta diğer kıyafetleri giymeniz konusunda size belirli kısıtlamalar koyar. Bu nedenle artık sıradan sütyenlerden uzaklaşmalı ve yaşlılık durumunda giyilebilecek, bunun için özel olarak üretilmiş ürünlere yönelmelisiniz. Arkadan bağlanabilen veya düzeltilebilen sütyen modelleri tercih dışı kalacak ilk sütyen modelleridir.

İç giyim ürünü üreten firmalara veya satışını yapan Pembeo gibi markalara göz atarak mevcut sütyen ürünlerini gözden geçirebilirsiniz. Kom iç giyim tarafından üretilen ve çoğu arkadan bağlamalı olan sütyen ürünlerinden artık uzak durmalısınız. Bunun yerine aynı markanın önden bağlamalı olan ürünlerine yönelmelisiniz. Aradığınız ürün çok sevdiğiniz bir markada yoksa o markanın alternatiflerine göz atabilirsiniz. Yeni İnci sütyen ürünlerine göz atarak talep ettiğiniz ürünleri aramaya özen gösterebilirsiniz.

Bazı durumlarda tam istediğiniz gibi bir ürün bulamayabilirsiniz. Bu durumda ise yine standart sütyen ürünlerine yönelmeyi düşünebilir ama giyerken arka tarafını öne gelecek şekilde giyip gerekli bağlamayı yapmalı ve daha sonra bant kısmını arka tarafa doğru çevirebilirsiniz. Bazı iç giyim ürünleri bu fırsatı size sunmayabilir ama bazıları söz konusu esnekliği size sunacaktır. Aldığınız ürünlerin ne durumda olduğunu kontrol etmeniz öncelikleriniz arasında olmalıdır.

Elinizde bulunan ve görece genç yaşlarda kullanmış olduğunu sütyenler artık ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa onlardan kurtulmayı düşünebilirsiniz. Dolabınızda yeni ürünlere ve vücut yapınıza çok daha uygun ürünlere yer açmanız çok daha doğru olacaktır. Yapmanız gereken vücudunuzu tanımaktır. Vücudunuzu tanıyarak ona çok daha uygun ürünlerle dolabınızı doldurmalısınız. Bunun için sizden çok daha genç olan akrabalarınızdan veya aile üyelerinizden destek almayı düşünebilirsiniz.

Yaşlandığınız için sütyen kullanmayı bırakmak çok doğru değildir. Bunun yerine mağazalarda size uygun ürünler olup olmadığını kontrol etmeli ve eğer varsa bu ürünleri satın alıp giymeyi düşünmelisiniz. Günlük hayatınızda rahat hareket edebilmeniz için gerekli özeni göstermelisiniz.