Markadan Markaya Sütyen Ölçüsünün Değişmesi

Kadınların en önemli iç giyim ürünlerinden biri olan sütyenler, satım alım sırasında en fazla uğraş gösterilen ürünlerdendir.

Kadınların en önemli iç giyim ürünlerinden biri olan sütyenler, satım alım sırasında en fazla uğraş gösterilen ürünlerdendir. Bu ürünler sadece pakete veya modele bakılarak alınabilecek ürünler değildirler. Bu ürünlerin en büyük sıkıntısı belirli bir ölçüde olmaları ve bu ölçünün vücudunuza uygun olmasının zorunlu olmasıdır. Vücut ölçülerinize uygun olmayan bir sütyen almak sizi son derece rahatsız edecektir ve bu rahatsızlık durumunun sonucunda ilgili ürünü bir daha giymek bile istemeyebilirsiniz.

Sütyen alırken en çok dikkat edilen nokta vücut ölçüleridir. Kadınların sütyen ölçüleri kup boyutu ve bant genişliği gibi belirli kriterler göz önünde bulundurularak belirlenir. Belirlenen ölçülere göre sütyenler beğenilir ve satın alınır. Satın alınan sütyen vücut ölçüleriyle uyuşmuyorsa ilgili ürüne bir daha el sürülmez veya hemen değiştirilir. Göğüslerinizin büyüklüğü ve sütyen ölçülerinizin büyüklüğü durumunda sütyen bulmak konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz ama iç giyim üreticileri bu sıkıntıları aşmak için çaba göstererek bir modelin uygun olan her ölçüde örneğinin olmasını sağlamak isterler.

İç giyim üreticileri için müşterinin talepleri daima önemlidir. Müşteri ne yönde taleplerde bulunuyorsa iç giyim üreticileri o yönde ürünler üretirler. Buna sütyenlerin boyutları, biçimleri, modelleri ve diğer özellikleri dahildir. Bir marka satışı yapılmayacak bir ürünü üretmek istemez çünkü markasına bir değer katacağına inanmaz. Kadınlar ise kendilerine fayda sağlamayacak ürünleri almak istemezler. Rahatlık, sütyenin sunduğu özelliği yerine getirmesi ve kumaşının kaliteli olması beklenen faydalardan bazılarıdır.

Kadınlar sütyen alırken daima rahatlığı önemser. Bir numaralı kriter budur. Alınan bir sütyeni giyen kadın rahat olamıyorsa o sütyeni giymek istemez. Farklı ürünlere ve hatta mümkünse farklı markalara doğru yönelmek ister. Aradığı şey gündelik hayatta hareket halindeyken istenilen rahatlığı elde edebilmektir. Bu nedenle sütyen alırken mutlaka göğüs ölçülerini göz önünde bulundurarak seçim yapmaya çalışırlar. Ardından diğer kriterlere göz atarlar.

Kadınlar belirli bir özellik arayarak sütyen almaya çalışıyorlarsa tercih edilecek sütyenin istenilen özelliği eksiksiz yerine getirebilmesi gerekmektedir. Destekli sütyen alacak bir kadının alacağı üründe bu nitelik mutlaka kusursuz bir biçimde ortaya konmalıdır. Eğer destekli diye alınan sütyen işe yaramıyorsa o ürünün tercih edilme olasılığı yok denecek kadar azdır. Toparlayıcı sütyen modelleri arasından seçim yapılacaksa alınacak ürünlerin toparlayıcı olma özelliğini yansıtmaları şarttır. Beklenildiği şekilde, alınacak sütyen toparlayıcı olma özelliğini yansıtmayı başaramıyorsa o ürünün satın alınma ihtimali oldukça düşüktür.

Yeni İnci gibi bilinen iç giyim markalarının büyük bir bölümü kadınların bu hassasiyetlerinin farkındadır. Yeni İnci sütyen üretirken bu hassasiyetleri göz önünde bulundurur. Kadınların ihtiyaçlarını karşılamayacak ürünleri üretmemeye özen gösterir. Her modelin uygun olan her ölçüye sahip olabilmesi için üretim aşamasında her türlü olasılığı gözden geçirir. Bu sadece ilgili marka için değil, diğer tüm iç giyim markaları için de geçerli bir durumdur. İç giyim markaları kadınlara özel ilgi göstererek onların istediği türden ürünleri üretmek zorundadır.

Kadınlar sütyen seçiminde vücut ölçülerini çok iyi bilmelidirler. Vücut ölçülerinin yanlış hesaplanması veya doğru hesaplandığı halde yanlış ürünlerin alınması son derece kusurludur. Doğru sütyeni giymek isteyen kadınlar mutlaka vücut ölçülerine uygun ürünü giymek zorundadırlar. Vücut ölçülerine uygun olmadığı halde giyilmeye çalışılan her iç giyim ürünü kadınları fazlasıyla rahatsız ve huzursuz edecektir. Bu nedenle bu tür davranışlardan kaçınmak, modeli çok güzel olsa bile ölçülere göre seçimler yapmak önemlidir. Ölçülere göre yapılmayacak her seçimin sonucu huzursuzluk, hoşnutsuzluk ve mutsuzluk anlamına gelmektedir.