Korse ve Büstiyer Arasındaki Fark Nedir?

Bayan iç giyim ürünlerinden korse ve büstiyer arasındaki fark genelde pek bilinmez.

Bayan iç giyim ürünlerinden korse ve büstiyer arasındaki fark genelde pek bilinmez. Ancak merak edenler ve korse ile büstiyer arasında bir tercih yapamayanlar için aradaki farklılığın işlevsel olduğunu belirtmeliyiz. Korse vücudunuzu sıkıştırırken, büstiyer vücut hatlarınızı ön plana çıkarır.

Korse yıllardır bayanlar tarafından kullanılan bir üründür. Büstiyer ise daha modern bir çözümdür. Korselerin kullanılma amacı bel bölgesinin daha ince gösterilmesidir. Büstiyer ise göğüs bölgenizin daha fazla ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Korse ve büstiyer arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız mutlaka tüm ürünlere göz atmadan önce bu işlevsel farklılığın bilincinde olmalısınız. Aradaki farklılığı öğrendikten sonra ise iç giyim ürünlerine göz atabilirsiniz. Her iki ürün çeşidini de size sunan Yeni İnci bayan iç giyim ürünlerine göz atarak ilk adımı atabilirsiniz.

Yeni İnci ürünlerine göz atarken görebileceğiniz gibi iki farklı korse çeşidi vardır. Birinci stil ayrı olarak sütyen alınmasını sağlar. İkinci stil ise sütyenin yerini tutacak bir çözüm sunmaktadır. Yeni İnci büstiyer ürünlerinde görebileceğiniz gibi büstiyerler ise doğrudan sütyen ile gelmektedir. Büstiyerlerin modellemeleri sütyen dahil olacak şekilde yapılmaktadır.

Fiyatlar konusunda ise korselerin büstiyerlerden daha pahalı olduğunu belirtmek gerekmektedir. Büstiyerlerin fiyatları çok çeşitlidir. Kumaşa ve dikim stiline göre değişiklik gösteren fiyatları belirli bir standartta olduğunu belirtmek pek mümkün değildir. Korseler ise büstiyerlerden daha pahalıdır ve fiyatları büstiyerlere göre daha dengelidir.

İster korse alın isterseniz büstiyer alın bir şekilde gözden çıkarmanız gereken durum ise seksilik durumudur. Korselerin beli inceltmesi ve sütyen dahil çözümleri nedeniyle istediğiniz seksiliği yakalama şansınız olmayabilir. Büstiyerler belki görüntü olan size daha fazla seksilik kazandırabilecek olabilirler ancak sütyen dahil çözümler sunmaları yine işinizi zorlaştırabilir.

Bayan iç giyim konusunda büstiyer veya korse dışında kalacak seçimleriniz ise genel olarak sütyen, gecelik ve atletlerden oluşur. Sütyensiz bir korse alacaksanız sütyen alırken çok daha titiz davranabilirsiniz. Ancak gecelik ve atlet alacaksanız durum biraz daha farklılaşabilir.

Yeni İnci atlet ürünlerine göz attığınız zaman seçim yapmak için birçok ürünle karşılaşabilirsiniz. Yine gecelik konusunda da benzer durum söz konusudur. Yeni İnci gecelik ürünlerine göz attığınızda çeşitliliği fark edebilirsiniz. Bu ürünlerin size seksilik kazandırması veya ilk olarak bu amaçla satın alınması pek doğru değildir. Belki gecelik rengi ve stili ile size seksilik kazandırabilecek bir ürün olabilir.