İç Giyimde Kim Daha Seçici? Erkekler Mi Kadınlar Mı?

Erkekler açısından iç giyim alanında don veya atlet ürünlerini sayabilirsiniz.

İç giyim sektörü diğer tekstil ürünlerinin aksine çok daha az oranda stil veya modeli umursar. Elbette bikini ve iç giyim ürünü bile olsa oluşturulacak tarz ve stil doğrultusunda kullanılarak bir elbisenin rolünü üstlenecek farklı ürünler de bulunmaktadır. Ancak iç giyim sektörünün erkeklerden çok kadınlara hitap ettiğini söylemek çok daha olacaktır.

Erkekler açısından iç giyim alanında don veya atlet ürünlerini sayabilirsiniz. En fazla aralarına boxer ürünlerini koyabilirsiniz ama bunlar don veya külot kapsamına girmektedir. Erkeklerin yapabilecekleri stil tercihleri sınırlıdır. Belki üst kısım için yani atlet konusunda bir tür çeşitlilik görülebilir. Sporcu olan, atletik bir vücuda sahip olan veya çok daha farklı bir görünüm elde etmek için tişört atletler tercih eden erkekler bu çeşitliliği oluşturan potansiyel müşterilerdir.

Kadınlar açısından ise durum çok daha renklidir. Sütyenler, büstiyerler, korseler, gecelikler veya sabahlıklar kadın iç giyim ürünleri kapsamında dile getirilebilecek üst başlıklardan bazılarıdır. Ancak bu ürünlerin bile kendi içerisinde çok daha farklı modelleri ve stilleri bulunmaktadır. Dolayısıyla kadın iç giyim açısından ürün çeşitliliği çok daha fazladır.

Hemen Dagi iç giyim online satış adresine giderek erkek iç giyim ve kadın iç giyim ürünlerine göz atabilirsiniz. Bir marka üzerinden dahi ürün çeşitliliği arasındaki farklılığı görebilirsiniz.

Dagi markası üzerinden gidecek olursak Dagi iç giyim erkek ürünlerinde sadece külot ve tişört atlet ürünlerinin olduğunu görebilirsiniz. Elbette Dagi'nin bu ürün alanında en iyisi olduğunu söylemek gibi bir amaç içerisinde değiliz ancak bilinen markalar arasında olması açısından örnekleri onun üzerinden vermek çok daha mantıklıdır. Kendi gözlerinizle görebileceğiniz gibi Dagi tarafından sunulan erkek iç giyim ürünleri iki üst başlıkta karşınıza çıkmaktadır.

Dagi iç giyim bayan ürünlerine göz attığınız zaman külot, sütyen, büstiyer ve korse gibi çeşitli üst başlıkları görebiliyorsunuz. Bu durum bayanlar açısından ürün çeşitliliğinin fazla olduğunu bizlere göstermektedir.

Dagi iç giyim üzerinden verdiğimiz örneği farklı markalar üzerinde de görebilirsiniz. Ancak ürün çeşitliliğin çok fazla olması kadınların iç giyim konusunda çok seçici olduklarını göstermez ama kadınların bu konuda daha seçici davrandıkları bilinen bir gerçektir. Bunu bize anlatan en önemli durum ise üst başlıkların altında yer alan alt başlıklardır.

Sütyen ürünlerine göz attığınız zaman sütyenlerin bile dolgulu, destekli, kapsayıcı, tişört askılı şekilde farklı modellere sahip olduğunu görebilirsiniz. Kadınlar erkeklere göre çok daha seçici oldukları için ürünler çok daha farklı stil ve modellerde onlara sunulmaktadır.

Erkekler açısından ise seçicilik daha önce belirttiğimiz atletler konusunda göze çarpmaktadır. Aynı zamanda boxer modelleri açısında da bir takım farklı modellerin olduğunu görebilirsiniz. Calvin Klein markasının boxer ürünlerine göz atarak bu farklılıkları görebilirsiniz.

İç giyim tekstil dünyasında erkekler ve kadınlar arasındaki seçicilik durumunun galibi daima kadınlardır. İç giyim konusunda çok daha seçici davranırlar çünkü seçecekleri ve alacakları ürünler diğer kıyafetleriyle uyumlu olmalıdır. Uyumsuzluk söz konusu olduğu zaman bir kadının stil oluşturma çalışmaları tamamen başarısızlıkla sonuçlanacaktır.