İç Giyim Ürünlerinde Renk ve Desen Uygunluğu

İç giyim ürünlerinde kadınların bir bölümü düz ürünler tercih etmek yerine desenli veya motifli ürünlere yönelmeyi düşünebilmektedirler.

İç giyim ürünlerinde kadınların bir bölümü düz ürünler tercih etmek yerine desenli veya motifli ürünlere yönelmeyi düşünebilmektedirler. Kadınların bu şekilde tercihlerde bulunmaları tamamen standart dışına çıkmak yani farklı olmakla ilgilidir. İç giyim ürünlerinin bu desen veya motiflere sahip olması ise bazı kadınları rahatsız edebilmektedirler. Bu rahatsızlık çoğu zaman kötü dikim veya kötü kumaş kullanmaktan kaynaklanmaktadır.

İç giyim ürünlerine uygulanan desenlerin büyük bir bölümü dantellerden oluşmaktadır. Dantelli iç giyim ürünlerinde kullanılan desen veya motifler ile kullanılacak renk arasında mutlaka bir ilgi bulunmasına özen gösterilir. Çünkü kadınlar bu tür ayrıntıları es geçmeden seçim yapmaya özen göstermektedirler. Kadınların desenli iç giyim ürünleri seçerken aynı zamanda renkleri göz önünde bulundurmaları farklı giyim ürünlerini birbiriyle eşleştirmeye benzemektedir.

İç giyim ürünlerde yer alan motiflerin dikkat çekmeyeceği tek renk beyazdır. Beyaz motiflerin başarıyla uygulandığı nadir renkler arasındadır. Her motifi veya deseni taşıyabilecek bir renktir. İç giyim ürünlerinde klasik renklerden birisi olan beyazlarda dantelli ürünlerin tercih edilmesi en çok rastlanan durumlardan birisidir. Bununla birlikte motifler doğal bir halde gözüktükleri için kadınların daha fazla hoşuna gitmektedir. Dantelli ürünlerin çoğunlukla beyaz veya beyazın tonlarından oluşmasının en önemli sebeplerinden birisi bu uyum durumudur. Renk seçiminde sadeliğe önem veren kadınların sıkça tercih ettiği renk olan beyaz dantelli ürünlerde neredeyse kusursuz bir seçim olarak görülmektedir.

İç giyim ürünlerinde en dikkat çekici renklerden birisi ise kırmızı ve onun tonlarıdır. Kırmızı rengi tutkuyu ve cazibeyi yansıtan bir renktir. İç giyim ürünleri üzerinde kullanılacak motifler bu anlamda tutkuyu ve cazibeyi yansıtacak nitelikte olmalıdır. Kırmızı renginde belki bu motif ile renk uyumu fazla aranmıyor olabilir ama bazı kadınlar için motif ile renk uyumu oldukça önemlidir. Alınacak iç giyim ürününün üzerinde bulunan desenler kullanılan renge hitap edebilecek kadar güçlü olmalıdır. Eğer renk ile motif uyuşmuyorsa kadınların bir kısmı seçici davranarak ilgili ürünlerden uzak durmayı tercih edeceklerdir. Bu durumda ürünü üreten ve satılmasını isteyen üretici istediği başarıya ulaşamayacaktır.

İç giyim ürünlerinde standart veya klasik renkler tercih edildiğinde dantelli, motifli veya desenli ürünlere daha fazla denk gelinmektedir. Bunun temel nedeni ise klasik renkler üzerinde motiflerin veya desenlerin daha gerçekçi durmasıdır. Kadınlar estetik meraklarına yenik düştükleri zaman bu tür ince ayrıntıları göz önünde bulundururlar. İç giyim ürününün rengi ve motifi arasındaki uyuma dikkat ederler ve ürünü satın almaya bu şekilde karar verirler. İç giyim ürünlerinin satışı konusunda tecrübeli olan Pembeo gibi büyük markalar, kadınların ürün satın alırken her türlü ayrıntıya dikkat ettiklerinin üzerinde durmaktadır.

Anıl iç giyim tarafından üretilen beyaz ve dantelli bir ürünün farklı renklerini bulmak isteyen kadınlar olabilir. Bu kadınlar ilgili ürününün farklı rengini bulamazlarsa aynı markanın farklı ürünlerine göz atmayı daha doğru bulurlar. Yine istenilen ürünleri bulamadıkları zaman ise farklı markalara yönelirler. Kom iç giyim ürünlerine göz atıp aradığı ürünü bulmak isteyen bir kadının benzer yaklaşımda olacağını unutmamak gerekmektedir. Bu nedenle markalar özellikle sütyen gibi iç giyim ürünlerinde dantelli ürünlerini klasik renklerin dışında farklı renklerde üretmeye özen gösterebilmektedirler.

Gecelikler açısından ise durum biraz daha farklı görülebilir çünkü bu ürünlerde kumaş en önemli unsurdur. Danteller genellikle ürünün uç kısımlarında yer alır. Pierre Cardin gecelik ürünlerine baktığınız zaman bunun gibi birçok farklı örnekle karşılaşabilirsiniz. İç giyim ürünlerinde önemli olan tek durum ürünün ihtiyaçları veya beklentileri karşılamasıdır. Beklentileri karşılamayan ürünlerin çok fazla tercih edilmediği bilinen bir gerçektir.