İç Giyim Ürünlerinde Rahatlık Ön Plana Çıkıyor

İç giyim ürünleri satın alınırken ilk olarak rahatlığı düşünülür. İnsanlar bu ürünlerin vücutlarını aşırı rahatsız etmemesini ve hareketlerini kısıtlamayacak şekilde olmalarını isterler.

İç giyim ürünleri satın alınırken ilk olarak rahatlığı düşünülür. İnsanlar bu ürünlerin vücutlarını aşırı rahatsız etmemesini ve hareketlerini kısıtlamayacak şekilde olmalarını isterler. Erkekler ve kadınlar iç giyim konusunda farklı ürünler kullansalar bile ürünün rahatlığı ilk düşünülen şeydir. Bu yüzden hem erkekler hem kadınlarında iç giyim konusunda en büyük ortak noktaları bu ürünlerin rahatlığıdır.

İç giyim sektöründe uzun süredir hizmet veren Pembeo ekibine göre kadınların öncelikli olarak tercih ettiği iç giyim ürünleri sütyenler, külotlar, külotlu çoraplar ve büstiyerlerdir. İkinci planda tercih edilen iç giyim ürünleri ise korseler, jartiyer takımlar ve gecelikler gibi ürünlerdir. Her iç giyim ürünü kendi içerisinde rahatlık açısından farklı kategorilere ayrılmakta ve ilk olarak da bu ürünler tercih edilmektedir.

Kadınlar sütyen alırken göğüslerinin desteklenmesini ve hareket halindeyken rahatsızlık vermemesine dikkat ederler diyen tecrübeli ekip, bu yönde kadınlara daha fazla alternatif sunulmasının önemli olduğunu belirtmektedir. Kadınlar çoğunlukla tercihlerini bu imkanı sunan sütyen modellerinden ve markalarından yana yapmaktadırlar. Bu benzer durum korseler ve büstiyerler için de geçerlidir. Kadınların birçoğunun vücutlarını saran ve vücutlarıyla tam uyum sağlayan iç giyim ürünlerini tercih etmeye özen gösterdiğini dile getiren ekip, kadınların bu davranışlarını anlamak gerektiğini belirtmektedir.

Pembeo, erkeklerin iç çamaşırı seçiminde kadınlar gibi özenli davrandığını belirtmektedir. Erkeklerin bu konuda daha bilinçsiz ve dikkatsiz olduğuna dikkat çeken marka, erkeklerin atlet seçimini kullanım amaçlarına ve atlette kullanılan kumaşın cinsine göre farklılık gösterdiğini söylemektedir. Spor yaparken tercih edilen atlet modeliyle, çalışırken tercih edilen atlet modelleri arasında çok farklı yaklaşımların olduğunu belirtmektedir.

Tecrübeli marka, erkeklerin don seçiminde ise kadınların sütyen seçiminde önem verdikleri tercih nedenlerini ortaya koyduklarını belirtmektedir. Erkekler için en önemli unsurun kullanılacak donun rahat olması olarak ifade eden marka, bu nedenle eskilerde kullanılan donların yerini boxer ve şort tarzı don modellerinin aldığını ifade etmektedir. Bu donların tercih edilmesinin en büyük sebepleri ise hareket halinde veya çalışırken hareket kolaylığı sağlaması olduğuna dikkat çeken marka, bu rahatlığı her erkeğin isteyebileceği bir rahatlık olarak tanımlamaktadır.

Kadınlar ve erkekler iç giyim konusunda farklı düşünseler de tek ortak yönleri tercih edilen iç çamaşırın rahatlığıdır. Bir iç giyim ürünün satın alınmasında ve uzun süre kullanılmasında o ürünün kişiye sağladığı rahatlık çok önemlidir. Firmalar bu yüzden sadece şekle ve görüntüyü önem vermezler. İç çamaşırın yapıldığı malzemenin cinsi ve ürünün sağladığı fonksiyonda markaların en dikkat ettiği unsurlardır. Bazı firmaların ürünleri bu yüzden daha çok tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Anıl iç giyim, Kom iç giyim ve Yeni İnci iç giyim gibi firmalara bu yönden dile getirilebilecek markalardır.

İç giyim ürünlerinin büyük bir kısmında rahatlık söz konusudur ama bazı özel üretilen ürünler bulunmaktadır. Deneyimli marka, bu özel ürünlerin kişinin isteğine bağlı olarak satın alındığını ve özel günlerde kullanıldığını ifade etmektedir. Günlük ve sıradan giyimlerde bu ürünlere başvurulmadığını söyleyen ekip, bu ürünlerin günlük kullanımda yeterli rahatlığı kişiye sunmadığının altını çizmektedir.

Ekibin tavsiyesine göre, kadın iç giyiminde ve erkek iç giyiminde ürün tercih yaparken mutlaka rahatlığını göz önünde bulundurmak gerekir. Markaya göre, bu durum görmezden gelinirse alınan ürün en fazla bir kez giyildikten sonra kullanılmayan çamaşırların arasında yerini almasına neden olacaktır.