Gecelik Seçiminde Renk Uyumu

Bayan iç giyim ürünlerinde renk uyumu kaçınılmaz olarak hesaba katılan ve üzerinde oldukça düşünülen bir durumdur.

 

Bayan iç giyim ürünlerinde renk uyumu kaçınılmaz olarak hesaba katılan ve üzerinde oldukça düşünülen bir durumdur. Bazı markalar ürün çeşitlerini takım şeklinde bir araya getirerek bu renk uyumunu ortadan kaldırmayı başarmış olsalar bile bazen ayrı ayrı alınan ürünlerde kullanıcının kendisinin renk uyumunu düşünmesi gerekebilmektedir.

Renk uyumu her bayan için bir tür çılgınlık gibidir. Daha alacağı ürünün motifi konusunda karar kılamayan bir bayanın renk konusunda neler yapacağını bir düşünün. Muhtemelen aklınıza yüzlerce seçim ve sadece elenmeyi başarmış birkaç seçenek gelecektir. Bu bir tür döngüdür. Her ne yaparsanız yapın ilk seferde bir ürünü almayı başaramayacak kadar özenli davranırsınız. Buna bir de estetik kaygılarınız eklendiğinde haliyle karar aşamasında aşırı zorlanacağınız bir durum ortaya çıkacaktır.

Hangi tür bayan iç giyim ürününü alacağınız renk uyumunu önemsemeniz veya önemsememeniz konusunda size yardımcı olamayabilir. Bir sütyen aldığınız zaman onunla renk uyumunu sağlayacak bir külot almaya çalışırsınız. Burada renk paletinden neyi alacağınızın bir önemi yoktur denemez çünkü iç giyim ürünü dendiği zaman mutlaka aklınıza gelen birkaç ana renk bulunmaktadır.

Kırmızı bu ana renklerin en cazibelisi, beyaz ise en sadesi durumundadır. Kırmızı renk bir iç giyim ürününe sahip olmak sizin renkli bir kişiliğe sahip olduğunuzu ve aynı zamanda cesaretli olduğunuzu gösterir. Beyaz ise sıradan bir renktir ama alışılmışın dışına çıkmamak için en ideal renk seçimi durumdadır. Pembe, kırmızı rengi giyecek kadar vücuduna güvenemeyen kişilerin tercih edeceği günü kurtarıcı bir renktir. Mor ise benim için iç giyim ürünleri zevk meselesi durumundadır demenin başka bir yöntemidir. Mor rengi giydiğiniz zaman görüntünüzün birden bire değişim göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Karamel rengi ise ten renginize göre tercih edebileceğiniz joker türü bir renktir. Esmer bir ten rengine sahipseniz karamel rengine sahip bir iç giyim ürünü sizin için bütünleştirici olacaktır. Ancak sadece sütyen ve külot ürünlerinin karamel renkte olmasını sağlamak iyi bir fikir olmayabilir. Tam tersini düşünerek sütyen ve külot ürünlerini farklı ama uyumlu renklerde seçerek geceliği karamel renginde alabilirsiniz.

Pierre Cardin karamel gecelik konusunda en sık tercih edilen markaların başında gelmektedir. Markanın ortaya koymuş olduğu özenli çalışma ve diğer iç giyim ürünleriyle uyum durumu bu sık tercih edilme durumunu sağlayan önemli etkenlerdir. Gecelik konusunda işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız mutlaka bilinen ve güvenilen bir markaya yönelmelisiniz. Pierre Cardin bu konuda size fazlasıyla yardımcı olabilecektir. Elbette her şey tek bir markaya bağlı kalmakla çözümlenemeyebilir. Bu durumda ise diğer markaların sundukları alternatifleri gözden geçirmelisiniz.

Gecelik dışında tercih edebileceğiniz daha farklı iç giyim ürünleri olacaktır ama renk uyumu konusuna takıntılı durumdaysanız gecelik konusunda daha seçici olmanız gerekebilir. Bazı markalar gecelik, sütyen ve külot ürünlerini bir araya getirerek size komple bir çözüm sunabilmektedir. Bu komple çözümlerde genelde renk uyumluluğu ön plana çıkmaktadır. Ancak zevkinize düşkünseniz bu durumda çok daha farklı kombinasyonları denemeye çalışacak olabilirsiniz. Eğer böyle bir girişimde bulunmayı seviyorsanız renk uyumluluğunu düşünmesi gereken kişi sizsiniz demektir.

Hangi iç giyim ürününü satın almak istiyorsanız öncelikle diğer kıyafetleriniz ve giyim ürünleriniz arasındaki uyumluluğunu gözden geçirmelisiniz. Böylece hem estetik açıdan hem de görsel açıdan kendinizi memnun etmeyi başarabilirsiniz. Bu keyifli bir günün başlangıcı ve aynı zamanda rahat bir uykunun habercisidir. Aldığınız iç giyim ürününde kendinizi memnun etmeniz demek mutlu olmayı başarmak ve farklı kıyafetleri seçmeye daha fazla vakit ayırmak demektir.