Gecelik Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bayan iç giyim ürünlerinin çeşitliliğini bir kenara bırakıp daha rahat uyumanızı sağlayacak bir gecelik almayı düşünebilirsiniz.

Her iç giyimi sütyen, külot ve atletten ibaret sanmamalısınız. Bayanların satın alabileceği daha farklı iç giyim ürünleri bulunmaktadır. Gecelik bu iç giyim ürünlerinden birisidir. Genelde benzer stillere sahip olsalar bile giyim sektöründe yaşanan yeni gelişmelerle çok daha farklı modelleri ortaya çıkmaktadır.

Bayan iç giyim ürünlerinin çeşitliliğini bir kenara bırakıp daha rahat uyumanızı sağlayacak bir gecelik almayı düşünebilirsiniz. Bunun için genel olarak iki farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Standart gecelikler ile kısa ve kolsuz gecelikler. Hangisini seçmeniz gerektiği mevsim şartlarına ve kendi isteğinize göre değişim gösterebilecektir. Hangi tür geceliği tercih ederseniz edin ilk olarak beklentilerinizi belirlemelisiniz. Gecelik kullanımında rahatlık en büyük beklentiniz olmalıdır.

Diğer gecelik türlerine göre kısa ve kolsuz olan gecelik türleri çok daha rahattır. Bunları almak istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken ilk nokta geceliğin dikim biçimidir. Alacağınız gecelik aşırı derecede dar bir dikime sahipse beklediğiniz rahatlığı alamayabilirsiniz. Bu nedenle gecelik almadan önce denemeye çalışmalı veya vücut ölçüleriniz ile uyumlu bir gecelik almaya özen göstermelisiniz.

Alacağınız kısa ve kolsuz geceliklerde beklentileriniz birbirinden farklı olabilir. Kısa ve kolsuz gecelikler genelde kendiliğinden sütyene sahip olurlar. Bu sütyenlerin kalitesini ve göğüslerinizi destekleme durumunu göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekebilir. Düzgün bir vücuda sahipseniz bu durumda göğüslerinize ekstra destek sağlayacak sütyenlere sahip gecelikleri tercih edebilirsiniz.