Doğru Sütyen Ölçüleri İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yapılan çeşitli araştırmalara göre kadınların büyük bir bölümü sütyen ölçülerini yanlış biliyor ve kendisine yanlış sütyen satın alıyor.

Yapılan çeşitli araştırmalara göre kadınların büyük bir bölümü sütyen ölçülerini yanlış biliyor ve kendisine yanlış sütyen satın alıyor. Bunun bir sonucu olarak ise istedikleri konfora ulaşamıyorlar ve kıyafetlerinin altında doğru sütyenler yer almıyor.

Uzmanlar tarafından sunulan tavsiyelere göre hareket eden kişilerin sütyen ölçülerini belirlemeleri için birbirinden farklı yöntemleri deneme fırsatı oluyor. Her ne kadar bu ölçüm tekniklerinden hepsi işe yarasa bile birden fazla hesaplamaya girişilmesi herkes tarafından pek tercih edilen bir durum değildir. Bu nedenle insanlar genellikle satış yapan yerlerin sundukları tavsiyeler doğrultusunda sütyen ölçülerini bulmaya çalışmaktadırlar ancak orada da farklı bir sıkıntı gün yüzüne çıkmaktadır.

Anıl sütyen ürünlerinden birini alıp deneyerek sütyen ölçüsünü belirlemeye çalışmak hatadır. Bunun sebebi firmanın üretmiş olduğu ürünün ölçüsünün kendine özel olmasıdır. Aynı ölçülere sahip bir ürünü başka firmadan almaya çalışırsanız aradaki farkı rahatlıkla görebilirsiniz. Bu nedenle biraz vakit ayırarak kısa süre içerisinde sütyen ölçünüzü kendiniz belirlemelisiniz. Bunun için en basit yöntem bir adet mezura ile gerçekleştirilen ölçüm yöntemidir.

Yapmanız gereken sütyen şeridi ve göğüs çevresi ölçüsünü belirlemektir. Bu iki ölçüm arasındaki fark ise size göğüslerinizin ne kadar büyük olduğunu gösterecektir.

Göğüslerinizin büyüklüğü sütyen alırken bir harfe tekabül edecek şekilde belirtilir. Sütyen şeridi ise rakamsal olarak ifade edilir. Bir mağazadan sütyen almak istediğiniz zaman ise her iki ölçüm değerini de belirtirsiniz. Bu sayede kendiniz için en uygun sütyeni satın almış olursunuz.

Daha önce belirtilmiş olduğu gibi Anıl sütyen ölçüleri diğer firmaların ölçülerinden farklılık gösterebilir. Bunun sebebi firmaların kendine özel dikimler gerçekleştirmesi, sütyen stillerinin farklı olmasıdır. Kendiniz için en iyi sütyeni seçmek için giydiğinizde rahat hareket edip edemediğinizi kontrol etmeniz gerekir.

Fiyatlar konusunda yanılgıya düşmemeniz ise diğer önemli bir durumdur çünkü sütyen ölçülerinin doğrudan fiyatlara etkisi pek yoktur. Anıl sütyen fiyatları arasında dolaşırsanız eğer birbirinden farklı ürünlerin sütyen ölçülerine göre değil kumaş ve dikim kalitesine göre değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz. Bir sütyenin stili ve sahip olduğu modelleme fiyatlar konusunda belirgin rol oynamaktadır.

Alacağınız sütyen ister ucuz, ister pahalı olsun. Önemli olan vücudunuz ile uyumlu olması ve size dilediğiniz rahatlığı sunabilmesidir. Bunun için mutlaka sütyen ölçümlerinizi doğru yapmalısınız. Sütyen ürünlerini satın aldığınız iç giyim mağazalarından veya yakın arkadaşlarınızdan ölçümler konusunda yardım alabilirsiniz.