Bayan İç Giyimde Hatalı Kararlar Dikkat Çekiyor

Kadınların alışveriş yaparken dikkat ettikleri en önemli unsurlardan birisi alınan ürünün doğru ürün olmasıdır.

Kadınların alışveriş yaparken dikkat ettikleri en önemli unsurlardan birisi alınan ürünün doğru ürün olmasıdır. Bu doğru ürün meselesi ise tercih edilen ürün ile kişi arasındaki durumu ortaya koyar. Bayan iç giyim ürünlerinde bunun anlamı ise kişinin vücuduna uygun olan iç giyim ürününü tercih etmesidir.

Dolaplarını karıştırmaya başlayan bayanlar giymek istedikleri iç giyim ürünlerini kolayca ayırt etme eğilimini göstermemektedirler. Bunun bir getirisi olarak dolapları karmaşıktır bir durumdadır. İçerisinden istenilen ürünü seçmek zordur. Zor olduğu kadar seçilen ürünün alınıp giyinmesi sıkıntılıdır. Zamanında beğenilmiş ve alınmış olan ürünler artık ihtiyaç dışında kalmış olabilirler. Kadınların bunu iyi düşünmesi gerekir ve mümkün olduğu kadar dolaplarında giymedikleri ürünler bırakmamalıdırlar.

Alanında uzman olan iç giyim markalarının ve iç giyim ürünü alışveriş noktalarının en çok değindiği noktalar bu kısımlardır. Onlara göre kadınlar kullanmadıkları iç giyim ürünlerinden uzaklaşmaya çalışmalıdır. Seçim yapmak için dolabı açmaya karar veren bir kadının kafa karışıklığı yaşamasına neden olan tüm unsurlar dolaptan çıkarılmalıdır. Bu atılması gereken en önemli adımlardan birisidir. Sonrası ise alışveriş anında yapılacak doğru seçimlerle ilgilidir.

Sütyen almak isteyen bir kişinin ilk önce düşünmesi gereken durumun vücut ölçüleri olduğunu dile getiren Pembeo ekibi, vücut ölçülerine uyumsuz sütyenlerin alınmaması gerektiği konusunda müşterilerini uyarmaktadır. Bir müşteri bizden ürün almak istediğinde olabildiğince onları bilgilendirmeye çalışırız diyen ekip, markaların kullandığı özgün teknikler nedeniyle ölçülerin markadan markaya farklılık gösterebileceğini özellikle dile getirmektedir.

Tecrübeli firma, aynı beden gibi gözüken Kom sütyen ve Nbb sütyen ürünlerinden birisi diğerinden daha büyük veya küçük olabileceğini ifade etmektedir. Dikiş ve modelleme gibi farklı kriterlerin rolünden ötürü bu durumun ortaya çıktığını belirten ekip, kadınların bu konuda dikkatli olması gerektiğini belirtmektedir. Tüm bu farklılıkların iki markayla sınırlı kalmayacağını Anıl sütyen gibi iç giyim ürünü üreten diğer markalarda da durumun aynı olacağını ifade eden ekip, kadınlara rahatlarını düşünmelerini ve seçim yaparken buna göre hareket etmeleri yönünde tavsiyelerde bulunmaktadır.

Kendilerine ulaşan her müşteriye bu konuda bilgi vermeye çalıştıklarını ifade eden tecrübeli marka, müşterileri doğrudan satın alım kararına yönlendirmek gibi bir hataya düşmek istemediklerini, doğru ürünün tercih edilmesini sağlamak için özen gösterdiklerini ifade etmektedir. Ancak bu şekilde doğru sütyen ve diğer iç giyim ürünlerini beğendirebileceklerini dile getiren ekip, müşterilerin doğru karar vermelerini alışveriş tecrübeleri ve alacakları ürünle ilgili bilgi sahibi olma derecelerine bağlamaktadır. Onlara göre müşteri ne kadar bilgili olursa doğru karar verme açısından o kadar avantajlı durumda olacaktır.

Müşterilerine her zaman yardımcı olmaya çalışan firma, müşterilerine dolaplarını gereksiz ürünlerle meşgul etmemeleri konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Dolapta yer alacak gereksiz ürünlerin daima yeni alışveriş isteği anlamına geleceğini ifade eden ekip, müşterilerin bu konuda akıllıca davranarak fazla masraf yapmadan hatadan dönmelerini tavsiye etmektedir.

Müşterilerin iç giyim alışverişi yaparken hata yapmalarını istemeyen ekip, bu konuda olabildiğince fazla bilgilendirmeye başvurarak müşterilerini doğru ürünlere doğru yönlendirmeye çalışmaktadır. Bu konuda yaptıkları çalışmalar ile müşteriye verdikleri değeri ortaya koyduklarını düşünen deneyimli firma, müşterilerin satın alım esnasında çok fazla hata yapabildiklerini ama zaman içerisinde bu hatalardan ders çıkarma eğiliminde olduklarını dile getirmektedir. Söz konusu durum karşısında olabildiğince müşteriyi bilgilendirmek konusunda çaba gösterdiklerini ama her zaman başarıya ulaşmanın mümkün olamayacağını söyleyen firmaya göre müşterinin doğru ürüne yönelebilmesi için önce kendini ardından ürünü tanıması gereklidir.