Bayan İç Giyim Ürünlerinde Fiyat Ne Kadar Önemlidir?

Sütyen, külot ve korse ürünleri için geçerli olan kriterler diğer tüm bayan iç giyim ürünleri için de geçerlidir.

Sütyen, külot ve korse ürünleri için geçerli olan kriterler diğer tüm bayan iç giyim ürünleri için de geçerlidir. İç giyim ürünlerinin fiyatlarının artış göstermesi demek bir ürünün işlevselliğinin ve kalitesinin artması demektir. Aynı zamanda markanın hedef kitlesi de önem taşımaktadır. Bir marka yüksek seviyede kaliteli ürünler üretiyorsa fiyat politikasında en alt seviyeyi dahi yüksek tutacaktır. Çünkü hitap ettiği kitle farklı ve daha çok estetik kaygı taşıyan müşteri kitlesidir.

Daha çok orta seviye veya alt seviye ürünler üreten markalarda ise fiyatlar ürünlerin kalitesi, modelleri ve işlevleri bakımından farklılık gösterebilir. Bunu daha net yorumlamak gerekirse örneklerle açıklama yapabiliriz. Anıl iç giyim fiyatları belirli bir seviyede yer almaktadır. Markanın ürünleri açısından fiyatları belirleme konusunda bir politikası bulunmaktadır. Bu politikaya göre müşteriler alt, orta ve yüksek seviye olarak üç kısma ayrılabilmektedir.

Anıl iç giyim markasına rakip olabilecek bir diğer marka da benzer bir fiyat politikası uygulayacaktır. Çünkü iki markanın rekabet durumu sadece kalitesi ve ürün tasarımlarıyla değil aynı zamanda fiyatlar bazında da yaşanacaktır. Birbirini sürekli analiz eden ve belirli bir kitleye hitap eden markalar fiyatlarını belirlerken tek yönlü değil çift yönlü bir analiz gerçekleştirerek bunu gerçekleştirirler. Sonucunda ürünlerin kalitesi arttıkça yine fiyatların artış gösterdiği bir tablo ortaya çıkmaktadır.

Fiyat konusunu her zaman kendinize bir seçim kriteri olarak belirleme fırsatınız olmayabilir ama fiyat unsurunu ürün alırken etkili olabilen bir unsurdur. Kalite ve kullanılan kumaştan bağımsız olarak değerlendirme yaptığınızda bile bu etkinliği görebilirsiniz. Alacağınız ürünleri seçerken elinizdeki bütçeye göre hareket etmeniz gerektiğinde fiyat unsurunu etkisini arttırır. Bu durumda bütçenizi zorlayacak ürünleri satın alamazsınız. Seçim alanınızı kısıtlayıcı bir unsur söz konusudur.

Elinizdeki bütçe kısıtlıysa ve bir bayan iç giyim ürünü almak istiyorsanız farklı modellere, farklı markalara ve farklı ürün çeşitlerine bakmalısınız ama ürün satın alırken hiçbir zaman beklentilerinizi düşürmemeli veya ihtiyaçlarınızı es geçmemelisiniz.