Askısız Sütyen Seçiminde Marka Farkı

Bunu tüm markaların farklı model ve ürünlerinde görebilirsiniz. Şaşırtıcı bir durum değildir.

Bunu tüm markaların farklı model ve ürünlerinde görebilirsiniz. Şaşırtıcı bir durum değildir. Aksine beklenen ve olağan bir durumdur. Sütyen ürünleri üretilirken belirlenen her modelin kesim ve dikim biçimi farklı olduğundan bu durum ortaya çıkabilir. Buna ek olarak sütyenin ekstra aksesuarı bulunuyorsa, bağının uzunluğu, askısının uzunluğu veya varsa motifleri bunda etkili olabilmektedir.

Askısız modellerde bayanların bu kadar ısrarcı olmasının temelde iki sebebi bulunmaktadır. Askısız sütyenler diğer sütyenlere göre çok daha rahattır. Askının olmaması rahatsız edici bir unsuru ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanında kesimlerdeki farklılıklar nedeniyle çok daha rahat ve kolay hareket edebilme olanağı sunmaktadır. Diğer taraftan askısız sütyenler diğer sütyenlere göre göğüslerinizi daha fazla desteklemektedir. Bu destekleme durumu her bayanın herhangi bir sütyenden ana beklentisidir.

Bu iki unsur sebebiyle askısız sütyenler sıkça tercih edilirler ve her kadın bunları giymeye çalışır. Markalar ortaya koydukları ürün çeşitlilikleri ile her vücuda uygun askısız sütyenin bulunabilmesini sağlamaya çalışmaktadır. Bunda başarılı olabilen markalar olduğu kadar başarılı olamayan markalar da bulunmaktadır. Aralarındaki farklılık size askısız sütyen alırken marka seçimine dikkat etmeniz gerektiğini açıkça belli etmektedir.

Bir markanın askısız sütyenlerde diğerlerine göre daha başarılı ürünler ortaya koyması sizi yanıltmamalıdır. Diğer markalar farklı modellerde size çok daha kullanışlı ürünler sunabilirler. Bunun için sütyen alırken olabildiğince araştırma yapmalı ve mümkünse gidip denemeler gerçekleştirmelisiniz. Kendiniz için en ideal sütyeni, askılı veya askısız fark etmeksizin bu şekilde bulabilirsiniz.

Bunun yanında sütyen seçimlerinde kafa karışıklığı yaşamak ve aşırı vakit kaybetmemek istiyorsanız en doğru biçimde vücut ölçülerinizi tespit etmeye çalışmalısınız. Sütyen ölçüleri bir sütyeni satın almadan önce seçim konusunda kritik rol oynamaktadır. Kendi ölçülerinize uygun bir sütyen satın almadığınız zaman onu muhtemelen geri iade edecek veya hiç kullanmadan dolabında bekletecek olursunuz.