Askısız Sütyen Seçiminde Marka Farkı

Bu aradıkları ürünü bulamama ve bulsalar bile vücutlarına oturtmaması ile ilgili bir konudur.

Bayanların büyük bir ölümü kendilerine özgü askısız sütyen arama işini çoktan bırakmıştır. Bu aradıkları ürünü bulamama ve bulsalar bile vücutlarına oturtmaması ile ilgili bir konudur. Ne kadar şık bir modele sahip olursa olsun bir sütyen göğüslerinizi desteklemiyorsa ve göğüslerinize uygun değilse onu kullanmanın bir anlamı olmayacaktır. Bu nedenle bayanların bir kısmı askısız sütyen kullanma ümitlerini kesmişlerdir.

Sütyen seçimi konusunu aslında bu kadar abartmamak gerekiyor. Sadece belirli temel kriterleri dikkate aldığınız sürece sütyen seçimi için kendinizi rahatlatabilirsiniz. Birinci adımda sütyenin göğüs ölçülerinize uygun olması gözetilmelidir. İkinci adımda ise sütyenin göğüslerinizi destekleyici olmasına dikkat etmelisiniz. Son adımda ise elbette hoşunuza giden stil, model veya markayı seçmelisiniz.

Bu noktadan itibaren kadınların sütyen seçimleri için belirlediği yaklaşımlar farklılık göstermeye başlamaktadır. Son aşamada model veya stil seçiminde her şey ardı ardına değişim göstermektedir. Bir bayan dolgulu sütyen tercih ederken, bir diğeri ise askısız modellere yönelebilmektedir. Her birinin kendi içerisinde seçim zorlukları bulunsa bile genel anlamda bayanları en çok zorlayan modeller askısız olanlardır.

Askısız modeller tam anlamıyla vücuda oturan çeşitlerinin bulunamaması nedeniyle bu zorluğu çıkartmaktadır. Bunun sorumlusu tam olarak markalar değildir çünkü onlar üretimleri belirli ölçülere göre standart olarak gerçekleştirmektedirler. Kom markası ürettiği ürünün birbirinden farklı bayana uygun olabilmesi için ekstra çaba gösterme yoluna gitmez. Bunun için ölçü aralığını genişletir ve yine birçok bayana hitap etmeye çalışır ama tam anlamıyla her kadının göğüs ölçülerine uygun düşebilecek ürünler ortaya koymaya çalışmaz.

Bu sadece Kom markasıyla ilgili bir durum değildir. Bütün markalar aynı yaklaşımı gösterir. Kom sütyen üretirken hangi tür ölçüleri baz alıyor bunu ürünlerin tanıtımında göstermektedir. Siz denemeye başlamadan önce zaten bu ölçüleri dikkate alırsınız ancak her ürünün göğüslerinize tam olarak oturacağının bir garantisi yoktur. Birbiriyle aynı ölçülere sahip dolgulu ve askılı sütyen ile askısız sütyen arasında vücudunuzda uyum konusunda farklılıklar bulunabilir.